Zero Waste

Kolekcja ZeroWaste od Jawor-Parkiet

Podłogi z kolekcji ZeroWaste
dostępne są wyłącznie
w Salonach i Studiach Jawor-Parkiet.

Zero Waste to forma pewnego manifestu i komunikat do klienta – największa wartość podłóg drewnianych kryje się w ich naturalnym pięknie. Kolekcja jest powrotem do natury – eksponuje niedoskonałości drewna i przekuwa naturalne cechy surowca w jego zalety.


Drewniana podłoga nie tylko dla EKO freaków


XXI wiek w modzie i designie oznacza większą akceptację, troskę o otaczający nas świat i odchodzenie od wyidealizowanego piękna. Design idzie w kierunku kolorów natury, z premedytacją zastępuje nieuzasadniony konsumpcjonizm recyklingiem rzeczy i świadomym wyborem produktów biodegradowalnych, długowiecznych i przyjaznych naszej planecie.

Kolekcja dwuwarstwowych podłóg drewnianych Zero Waste powstała z myślą nie tylko o eko freakach, ale przede wszystkim dla świadomych klientów, którzy mają na uwadze dobro planety i dbają o zrównoważony rozwój, myśląc o przyszłych pokoleniach. Są przekonani o tym, że konsumpcjonistyczne podejście do życia musi mieć kres, ponieważ zasoby ziemi nie są nieograniczone.

Podłoga rekomendowana
do stosowania na ogrzewaniu
podłogowym

W barwach żywiołów


Barwy kolekcji inspirowane są kolorami natury i żywiołów. Znajdziemy w niej delikatne beże, naturalne i głębokie brązy, a także stonowaną biel. Nazwy dekorów układają się w nazwę kolekcji: Zenith, Earth, Rain, Organic, Water, Air, Stream, Timber, Energy. Dziesiątym, dodatkowym dekorem kolekcji jest jasnobrązowy, subtelny jak obłok Cloud.

Historia zapisana w drewnie


Deski i parkiety z kolekcji Zero Waste to odpowiedź na możliwości, ale też obecne potrzeby rynku. Nowa kolekcja staje w opozycji do królujących przez lata podłóg w klasie Elegance – niemal idealnych, bezsęcznych i z równym, przewidywalnym rysunkiem. Zero Waste przypomina: piękno kryje się w naturze. Dlatego na powierzchni tych podłóg dużo się dzieje. Każdy element jest inny i niepowtarzalny. Znajdziemy tu liczne sęki, czasem nawet bardzo widoczne, pęknięcia i bogaty rysunek słojów. Urok podłogi eksponują dodatkowe procesy uszlachetniające, takie jak olejowoskowanie, szczotkowanie i fazowanie czterostronne.


Nagroda Dobry Wzór 2022
dla kolekcji ZeroWaste

Salon Jawor-Parkiet Zakopane

ul. Chramcówk 35a 
34-500 Zakopane

zakopane@jawor-parkiet.pl

733010335