Olej pielęgnacyjny do podłóg olejowoskowanych

169.92 PLN netto / Szt

209 PLN brutto

Opis produktu

Olejowanie parkietów przy użyciu profesjonalnych produktów to podstawa! Znajdujący się w ofercie olej od Jawor-Parkiet służy do pielęgnacji i konserwacji podłóg drewnianych, wykończonych olejami, olejami UV, olejowoskami UV.

Olej pielęgnacyjny jest przeznaczony do pielęgnacji i regeneracji drewnianych podłóg olejowanych oraz olejowoskowanych. Dzięki niemu zmatowione i podniszczone parkiety drewniane można skutecznie odświeżyć. Regularne stosowanie pozwala uniknąć w przyszłości szlifowania i prac renowacyjnych. W razie potrzeby renowacja parkietu może być również przeprowadzona przy użyciu profesjonalnych produktów od Jawor-Parkiet. 

Zastosowanie

Dostępny w sprzedaży pielęgnat do olejowania podłóg drewnianych idealnie nadaje się do wszystkich parkietów olejowoskowanych (z litego drewna o różnych wzorach, desek podłogowych, podłóg korkowych i z płyty OSB), drewnianych schodów i mebli. Szczególnie zalecany do podłóg intensywnie użytkowanych (restauracje, muzea, centra handlowe i inne mocno uczęszczane obiekty publiczne). 

Skład

Służący do olejowania podłóg drewnianych pielęgnat stworzony został na bazie naturalnych, roślinnych olejów i wosków (olej słonecznikowy, sojowy i octowy, wosk karnauba i kandelila). W jego składzie jest również parafina, bezołowiowe sykatywy (suszki) i hydrofobowe substancje pomocnicze, od aromatyzowany spirytus mineralny (nie zawiera benzenu). Zawartość LZO zgodnie z rozporządzeniem UE (2004/42/WE): nie dotyczy.

Przechowywanie

Dostępny w ofercie pielęgnat do olejowanych podłóg drewnianych ma trwałość do 5 lat i dłużej, o ile puszka jest hermetycznie zamknięta i przechowywana w suchym miejscu. 

Przygotowanie: Zanim rozpocznie się olejowanie podłóg drewnianych powierzchnia parkietu musi być czysta, sucha i bez śladów zmrożenia (maks. wilgotność drewna 20%). Olej pielęgnacyjny jest gotowy do użycia, nie należy go rozcieńczać! Przed użyciem dobrze wymieszać.

Przed aplikacją powierzchnię parkietu należy dokładnie oczyścić za pomocą Koncentratu Do Czyszczenia Podłóg Olejowoskowanych, a następnie zmyć czystą wodą (przecierając wilgotnym mopem).

Sposób użycia

  • Ręcznie: W przypadku małych powierzchni niewielką ilość Oleju Pielęgnacyjnego należy nałożyć na niekłaczącą szmatkę. Po dokładnym rozprowadzeniu podłogi drewniane pozostawiamy do wyschnięcia przy dobrej wentylacji.
  • Mechanicznie: Olej pielęgnacyjny nakładać przy pomocy szpachli lub wałka z krótkim włosem i dokładnie rozprowadzić maszyną z białym padem. Nadmiar oleju usunąć.

UWAGA: Wygląd powłoki jest zależny m.in. od właściwości drewna, dlatego też w każdym wypadku, każdorazowo przed nakładaniem zalecane jest wykonanie próby.

Wydajność: Zawartość przy jednej powłoce wystarcza na ok. 40-60 m2.

Czyszczenie narzędzi

Po olejowaniu parkietu należy oczyścić narzędzia. Można to zrobić przy pomocy Środka do Odtłuszczania i Czyszczenia Narzędzi (113, wolny od benzenów). Czas schnięcia: ok. 3-4 godz. (w normalnym klimacie, w temp. 23 °C / 50% wilgotności powietrza). W niskich temperaturach i przy wysokiej wilgotności powietrza wydłuża się czas schnięcia.

Wskazówki bezpieczeństwa

Chronić przed dziećmi. Nie wprowadzać do oczu, na skórę lub na odzież. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza i pokazać mu pojemnik lub etykietę. Stosować wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Zawartość/pojemnik usuwać do autoryzowanego zakładu utylizacji odpadów (AVV 08 01 11).

Uwaga

Tekstylia nasączone płynnym środkiem - zaraz po użyciu - należy natychmiast wyprać lub przechowywać w szczelnie zamkniętym metalowym pojemniku (niebezpieczeństwo samozapalenia). Powłoka po wyschnięciu odpowiada wymogom niemieckiej normy DIN 4102 klasy B2 (środek normalnie zapalny). Karta charakterystyki dostępna na żądanie.

Salon Jawor-Parkiet Zakopane

ul. Chramcówk 35a 
34-500 Zakopane

zakopane@jawor-parkiet.pl

733010335